wtorek, 4 marca 2014

Gdzie szukać pomocy prawnej?

Mając problem z zakresu prawa najczęściej szukamy pomocy u członków rodziny. Wiele osób posiada wśród swoich bliskich osoby mające wykształcenie prawnicze, a nawet jeśli takiej osoby nie mamy, to z pewnością wśród znajomych znajdzie się ktoś, kto pomimo braku wykształcenia formalnego posiada bardzo dużą wiedzę na temat prawa.

Oprócz rodziny, w sprawach problemów prawnych pomocy poszukujemy u profesjonalistów, świadczących usługi adwokackie lub radcowskie. Na rynku dostępne są również usługi doradztwa prawnego, świadczone przez firmy lub osoby nie posiadające licencji adwokata lub radcy prawnego. Pomimo to, o ile firma taka ma dobrą renomę, to w wielu nie tylko tych najprostszych problemach prawnych jej pomoc może okazać się wystarczająca do tego, aby znaleźć rozwiązanie swoich problemów z zakresu prawa.

Prawo to bardzo szeroka dziedzina i w zależności od tego, jaki zakres prawa nas interesuje, do takiego specjalisty powinniśmy się wybrać. Nie każdy prawnik specjalizuje się we wszystkich dziedzinach dlatego zanim wybierzemy odpowiedniego specjalistę powinniśmy zasięgnąć opinii, czy ma dużą wiedzę z zakresu, który nas interesuje. W sprawach sporów z pracodawcą potrzebny będzie specjalista od prawa pracy, w sprawach administracyjnych, najlepszy będzie prawnik zajmujący się na co dzień prawem administracyjnym.


Pomocy prawnej możemy również szukać na fachowych portalach prawnych oraz forach na, których wypowiadają się bardzo często praktycy prawa, świadcząc w ten sposób darmowe porady prawne.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz